Kronika událostí v Zetor Gallery

  • Zetor Gallery
Zetor Gallery

POCTY CITY POCITY

Od 19. 7. do 15. 9. 2017
expozici Zetor Gallery doplnila výstava fotografií, digitálních grafik a fotografik s texty, jejichž autory jsou Pavi TAire a Petr Dubjak.

Zetor Gallery

VÝSTAVA - ZETOR POZNÁVÁ SVĚT

16. června 2017 - 18. 7. 2017
Kde všude po světě byl k dostání traktor Zetor? Jak daleko se dostal a za kolik peněz bylo možné si ho koupit? To a mnohem více se dozvíte v Zetor Gallery na nové výstavě Zetor poznává svět. Výstava vám přiblíží, jaké typy traktorů Zetor byly v letech 1946 – 1960 vyráběny, do jakých zemí byly prodávány a jaký byl vývoj jejich ceny až do současnosti. K vidění budou mimo jiné dobové fotografie, původní katalogy traktorů či oděv a vybavení traktoristy. Dozvíte se také, jakou měly tehdy peníze hodnotu, jaký byl průměrný plat obyvatel, kolik traktorů bylo exportováno do různých zemí i mimo Evropu a kde docházelo k jejich montážím.

Speciální linka mladého návštěvníka
Pro dětské návštěvníky je přichystaná speciální linka. Těšit se mohou na omalovánky s traktory a také se budou moci vžít do role traktoristy a vyzkoušet si jeho vybavení. Výstavu připravili studenti oboru Muzeologie z Ústavu archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně v rámci svého studia ve spolupráci se ZETOR GALLERY.

Zetor Gallery

DOBOVÉ PROPAGAČNÍ MATERIÁLY A PROSPEKTY

Od 16. 1. do 30. 3. 2017 expozici Zetor Gallery doplnila výstava „Dobové propagační materiály a prospekty“. K vidění zde byly prospekty týkající se našich nejstarších modelů, modelů z UŘ I, II i III a některých nových modelových řad, jako např. Proxima či Forterra. Výstava také byla doplněna několika výstřižky z tuzemských a zahraničních novin. Materiály na tuto výstavu nám zapůjčil pan Marek Mikuláš.

Zetor Gallery

MIKULÁŠ V ZETOR GALLERY 2016

5. prosince 2016 do Zetor Gallery dorazila výjimečná návštěva v podobě Mikuláše, čerta a anděla. Kromě zmíněných speciálních účastníků zde byla nachystána výtvarná dílna, zdobení perníčku a vánoční stromeček. Hodné děti si dokonce odnesly i odměnu.

Zetor Gallery

FESTIVAL VĚDY 2016

Ve dnech 16. a 17. září 2016 se ZETOR GALLERY, už potřetí, zúčastnila Festivalu vědy s RWE v areálu Hvězdárny a planetária na Kraví hoře. Tématem bylo naše 70. výročí. Návštěvníci se zde dozvěděli spoustu zajímavých, nejen historických, informací.

Zetor Gallery

BRNĚNSKÁ MUZEJNÍ NOC 2016

V sobotu 21. května 2016 se ZETOR GALLERY, už potřetí, zúčastnila Brněnské muzejní noci! Pro malé i velké byl připraven bohatý program, v rámci oslav 70. výročí. Bylo možné se projet jakýmkoliv novým modelem traktorů Zetor, zjistit veškeré informace od našich servisních techniků, účastnit se soutěží a získat bohaté ceny a samozřejmě si, jako každý rok, projít ZETOR GALLERY a obdivovat její krásy. Celkově k nám dorazilo skoro 4 000 návštěvníků!

Zetor Gallery

Legenda Zetor Crystal

Na začátku roku 2016 bylo možné v prostorách ZETOR GALLERY shlédnout výstavu nazvanou „Legenda ZETOR CRYSTAL.“ Akce se věnovala nejenom našemu legendárnímu traktoru CRYSTAL, ale všem traktorům vyrobených v rámci unifikované řady II. Návštěvníci se seznámili s historickým modelem i s aktuální novinkou v produktovém portfoliu značky ZETOR.

Zetor Gallery

Festival vědy na Kraví hoře 2015

Ve dnech 11. a 12. září 2015 se ZETOR GALLERY, už podruhé, zúčastnila Festivalu vědy s RWE v areálu Hvězdárny a planetária na Kraví hoře. Tentokrát jsme našim návštěvníkům objasnili, kterými testy musí traktor projít, aby jej bylo možné prodat našim zákazníkům.

Zetor Gallery

Jihomoravské dožínky 2015

Na konci srpna roku 2015 se ZETOR GALLERY účastnila Jihomoravských dožínek. Kromě obchůdku s reklamními předměty, tam s námi dorazil šlapací traktůrek a skákací hrad. Bylo zde také možné prohlédnout si veškeré nové modely traktorů Zetor a k dispozici zde byla odborná pomoc, v podobě našich servisních techniků.

Zetor Gallery

Zetor ve fotografiích pana Dvořáka

Od 31. 8. 2015 zde byla k vidění výstava fotek pana Dvořáka. Na svých fotkách mapoval život své rodiny po boku traktorů Zetor, opravy starších modelů a jejich každodenní práce ve všech ročních obdobích.

Zetor Gallery

BRNĚNSKÁ MUZEJNÍ NOC 2015

V sobotu 16. května 2015 se Zetor Gallery už podruhé zúčastnila Brněnské muzejní noci! Kromě traktorů, kvízu a skákacího hradu byl pro malé i velké připraven popcorn v traktorových kelímcích. Celkově k nám dorazilo více než 2 500 návštěvníků!

Zetor Gallery

MODELY ZETOR Z DÍLNY PANA VRBY

Na jaře roku 2015 jste mohli v Zetor Gallery vidět devět dokonalých modelů traktorů Zetor v měřítcích 1:35 a 1:43. Tito „vypiplaní“ krasavci představují naše traktory do nejmenších detailů. Pod kapotou Zetoru 3511 se opravdu skrývá tříválcový motor! Sedadlo modelu kopíruje originální sedadlo Zetor 25 do všech detailů! Pneumatiky mají přesný dezén! Kromě traktorů tu byly modely zemědělských strojů, postupy ve fotografiích a ocenění, která pan Vrba právem za své dílo posbíral. To, že je Martin Vrba v modelářském světě uznávaný, dokázala řada návštěvníků, která galerii navštívila.

Zetor Gallery

MIKULÁŠ

Kdo chtěl strávit Mikuláše mezi traktory, dorazil 5. prosince 2014 do Zetor Gallery. Kromě traktorů a traktůrků pro nejmenší byla připravena vánoční výtvarná dílna, čerti, Mikuláš a andělé, vánoční strom a překvapení pro děti.

Zetor Gallery

AGROFÓRY PETRA DUBJAKA

S radostí jsme vernisáží dne 7. listopadu 2014 zahájili výstavu agrofórů Petra Dubjaka. Návštěvníci mohli vidět více než dvě desítky kreslených vtipů se zemědělskou tématikou, které měsíčně vycházejí v časopisu Mechanizace zemědělství. Vzhledem k tomu, že Petr Dubjak je našim dvorním designerem, těšíme se na jeho další výstavu!

Článek, který vyšel v časopise Mechanizace zemědělství, najdete zde.

Zetor Gallery

KŘEST KALENDÁŘE

9. října 2014 se v Zetor Gallery slavnostně křtil nový kalendář Zetor limitované edice pro rok 2015! Kmotrem se stal známý herec a moderátor Miroslav Šimůnek.

Zetor Gallery

VÝSTAVA ARCHÍVY ZETORU

Jak vypadal areál podniku, které významné návštěvy nás navštívily a čím se bavili zaměstnanci Zetoru? Na podzim roku 2014 jsme našim návštěvníkům nabídli malou ochutnávku z firemní historie. Ve vitrínách a rámech byly k vidění staré fotografie, kroniky, diplomy a katalogy ze sbírek ZETOR TRACTORS a. s. a Moravského zemského archívu.

Zetor Gallery

FESTIVAL VĚDY NA KRAVÍ HOŘE

Ve dnech 12. a 13. září 2014 se Zetor Gallery zúčastnila Festivalu vědy s RWE v areálu Hvězdárny a planetária na Kraví hoře. Kromě Forterry HSX, kterou jsme tam přivezli, měli návštěvníci například možnost vyzkoušet si součástkový kvíz nebo principy hydrauliky.

Zetor Gallery

VERNISÁŽ OBRAZŮ DUŠANA PROCHÁZKY

Svou výstavu Obrazy z cest v Zetor Gallery představil Dušan Procházka. Jedná se o kolekci fotografií z Paříže, Londýna a Říma.

Video z vernisáže najdete zde.

Zetor Gallery

BRNĚNSKÁ MUZEJNÍ NOC

Zetor Gallery se v sobotu 17. května 2014 poprvé zúčastnila Brněnské muzejní noci. A zrovna jubilejní desáté! Ani déšť a zatažená obloha neodradila davy návštěvníků, přivítali jsme jich 1 500! Na ty první čekala sladká odměna!

Zetor Gallery

OPENING

Slavnostní otevření Zetor Gallery proběhlo dne 13. 6. 2013 před areálem společnosti ZETOR TRACTORS a. s. Pásku přestřihl kardinál Duka. V rámci doprovodného programu vystoupila kapela Zadáci, silák Franta, slovenský rapper Rytmus. Pětinásobný mistr světa Vašek Kolář se svým týmem předvedli kaskadérskou cyklo show.

Video z openingu najdete zde.