Novinky
25.3.2022

Dřevěné modely v ZETOR Gallery

Traktory ZETOR slaví letos již 76 let své existence. Za tu dobu jich sjelo z výrobních linek více než 1,3 miliónu a ze ZETORU se stala legenda, která ovlivnila život několika generací. Příkladem může být příběh Martina Navrkala, architekta, designéra, a především autora stavebnic Vrky. Byl to právě ZETOR, konkrétně legendární model ZETOR 25, který pana Navrkala přivedl k navrhování a výrobě dřevěných modelů.

Dnes jeho společnost VRKY SPOLU s.r.o. vyrábí stavebnice aut, náklaďáků, autobusů, traktorů i letadel světoznámých českých i zahraničních značek. Popularita stavebnic Vrky spočívá v tom, že jsou vyvinuty a vyrobeny tak, aby jejich sestavení bylo snadné a modely šlo složit bez potřeby speciálních nástrojů a dovedností.

Tak si poznamenejte do kalendáře a navštivte výstavu Make VRKY Models, Not War, která od tohoto týdne probíhá v ZETOR Gallery. Dozvíte se nejenom, jak ZETOR přivedl pana Navrkala do světa modelů, jak se takové dřevěné stavebnice vyrábí, ale hlavně si zblízka prohlédnete netradiční dřevěné modely známých světových výrobců. Ve Fan shopu ZETOR Gallery si navíc můžete dřevěné modely našich červených traktorů přímo zakoupit a odnést si tak netradiční suvenýr, který udělá radost jak nejmenším návštěvníkům, tak i jejich prarodičům. Kompletní nabídku stavebnic Vrky potom naleznete na jejich e-shopu. ZETOR GALLERY je otevřena každý den od 10 do 17 hodin. Těšíme se na vaši návštěvu.

Pozvánka Vrky mobil

Novinky

Partneři