Novinky
11.4.2022

Přijďte se podívat na vzácné modely do ZETOR Gallery

Společně s příchodem jara jsme se rozhodli vpustit svěží vítr také do expozice traktorů v ZETOR Gallery. Naše stálé krasavce jsme doplnili dvěma kousky, které jsou považovány za opravdové rarity a jen tak někde je neuvidíte. Jedná se o historické modely ZETOR Super County a ZETOR 3045. A čím jsou tyto modely tak zajímavé?

Abychom si na tuto otázku mohli odpovědět, tak se společně vrátíme do roku 1957, kdy započaly první práce na sérii „0“, což byla původní série Unifikované řady I. Výroba tohoto segmentu traktorů poté začala v roce 1960, a to modelem 3011. V roce 1962 následoval model 4011 a o rok později typ 2011. Poptávka po větším tažném výkonu ale vedla k rostoucí oblibě traktorů s pohonem čtyř kol, a tak  ZETOR přišel i s touto verzí traktorů. Tím vůbec prvním ZETOR traktorem s pohonem všech kol byl právě typ 3045, který si nyní můžete v ZETOR Gallery prohlédnout. ZETOR 3045 byl vyroben ve velmi malé sérii a byl prodáván hlavně do Velké Británie.

P1150080

Ještě vzácnější je druhý přírůstek v ZETOR Gallery, a to ZETOR Super County, který byl vyroben před modely Unifikované řady I. Jedná se o prototyp pásového traktoru Super P s pohonem na všechna kola. Model Super County je opravdovou raritou – má všechna kola stejně velká a byl řízený smykem pomocí speciálních pák. Ostatní technické specifikace včetně motoru se poté shodují s modelem Zetor Super P.

P1150074

Oba modely jsou zapůjčeny z bohaté sbírky pana Aleše Krejčího a vy si je můžete prohlédnout každý den na adrese Brno-Líšeň Trnkova 111 od 10 do 17 hodin. Těšíme se na vás!

 

Novinky

Partneři