Novinky
11.5.2022

Muzejní noc v ZETOR Gallery aneb Když traktory nejdou spát

Netradiční otevírací doba, bohatý doprovodný program a jedinečná večerní atmosféra mezi traktory. Ano, Muzejní noc je opět tady! Letos se oblíbená událost uskuteční v sobotu 21. května a zúčastní se jí téměř 30 institucí, mezi kterými ZETOR Gallery samozřejmě nebude chybět. A co jsme si pro vás přichystali?

Můžete se těšit na výstavu „Make VRKY Models, Not War“, která představuje dřevěné modely automobilů, nákladních aut, traktorů nebo i letadel českých a zahraničních značek. Jejich autorem je architekt a designér, pan Martin Navrkal, jehož dřevěné modely ZETORŮ si můžete zakoupit v našem fan shopu a odnést si tak originální suvenýr s sebou na památku.

Srdce milovníků historických modelů jistě potěší dva vzácné ZETOR traktory, které v muzeu nově vystavujeme. První z těchto modelů, ZETOR 3045, je vůbec první ZETOR s pohonem čtyř kol. Druhým krasavcem, kterým se nyní můžeme v galerii pyšnit je ZETOR Super County, který je považován za opravdovou raritu - více se o těchto modelech můžete dozvědět v tomto článku.

Na své si přijdou také nejmenší návštěvníci, kteří se budou se moci prohánět na našich šlapacích traktůrcích, vymalovat si omalovánku s traktorem a samozřejmě si naše exponáty důkladně projít a prozkoumat. Pro všechny návštěvníky jsme si přichystali zábavný kvíz, za jehož správné vyplnění dostanou sladkou odměnu a malý dárek jako překvapení.

Muzejní noc bude v ZETOR Gallery probíhat od 18 do 22:30 hodin, s posledním vstupem ve 22 hodin. Děti, studenti, senioři nad 65 let a zaměstnanci ZETORU budou mít vstup zdarma, dospělí se mohou těšit na zvýhodněné vstupné 40 Kč. Podrobnější informace o celé akci naleznete na www.brnenskamuzejninoc.cz.

bmn fb událost

Novinky

Partneři